Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sonradan Müslüman olan ünlüler

YazarMesaj
leady
Foruma Alışmış Üye
Foruma Alışmış Üye

Sonradan Müslüman olan ünlüler Empty
MesajKonu: Sonradan Müslüman olan ünlüler   Sonradan Müslüman olan ünlüler EmptyPaz Şub. 07, 2010 12:04 pm

Robin Van Persia
Arsenal'in Hollandalı yıldızı Robin van Persie, başarısının sırrını soran gazetecilere, "Müslüman olmam" cevabını verdi.
İngiltere'nin Arsenal takımında forvet futbolcusu Robin van Persie'nin başarısının sırrını araştıran İngiliz Basını, "Müslüman bir futbolcuyum. Ama beni sahadaki oyunumla değerlendirin. Özel hayatımı yansıtmayın" cevabını aldı.
Hollanda'da göçmen olarak yaşayan Fas asıllı Büşra ile evlenerek Müslüman olan per du.İslamiyet'i seçmeden önce hızlı yaşayan Robin için İslamiyet yeni bir hayat tarzını da getirdi.

Will Smith
Hollywood'un ünlü aktörlerinden Will Smith, Müslüman oldu. Smith'in İslamiyet ile efsanevi boksör Muhammed Ali vasıtasıyla tanıştığı ve ünlü boksörün hayatından etkilenerek Müslüman olduğu belirtildi.
Kuzey Amerika Müslüman Teşkilatı Başkanı Sofian Zakkout, "Muhammed Ali, örnek bir Müslüman şahsiyet. O burada İslamiyet'in sözcülüğünü yaptı. Eğer Smith, Ali'nin görevini sürdürebilirse bu gerçekten muhteşem olur" dedi. Zakkout, "İslam barış ve kardeşlik dini. Eğer Muhammed Ali ve Smith gibi iyi insanlar bu mesajı taşırlarsa İslam daha iyi anlaşılır. Bu tüm dünya Müslümanları için gerçekten olumlu bir mesaj oldu" diye konuştu.

Tolstoy
“... Muhammediliğe, Provoslav (Rusya’da Hıristiyanlığın bir kolu) dininden daha fazla önem vermelerine gelince, ben bütün kalbimle buna katılıyorum. Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlıktan) mukayese edilemeyecek kadar yüksekte duruyor. Eğer hisarı, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her Provoslav (Hıristiyan) ve her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammediliği; tek Allah’ı ve onun Peygamberini kabul ederdi.'

Goethe
Herkesin düştüğü kendi inançsızlık tuzağında
Düşüncesini alkışlaması ne de aptalca!
Eğer İslâm teslim olmaksa Allah’a,
Hepimiz doğuyor ve ölüyoruz İslâm’da.

Sonradan Müslüman olan ünlüler
1 sayfadaki 1 sayfası